O (nie)Perfekcyjnej

Zapraszam Was do świata Just Perfect 5.0. Aby zrozumieć historię powstania projektu, koniecznie przeczytaj do końca… Będzie o tym skąd pomysł i o podejmowaniu trudnych decyzji.

Dlaczego Just Perfect?

Bo perfekcja jest w każdym z nas, ale nie można jej zamknąć w jednej definicji. Odzwierciedla indywidualną wyjątkowość. Wystarczy ją w sobie odnaleźć. Bo w każdej niedoskonałości jest doskonałość. Wierzę, że Każdy może być „Just Perfect”, jeśli tylko chce.

Bo chodzi o to, aby być „idealnym” dla siebie i dążyć do własnej doskonałości, w każdym momencie. Zachwycać się życiem w zgodzie z własnymi wartościami i odkrywać przede wszystkim siebie! Mieć przekonanie, że to czego pragniesz nie jest w sprzeczności z tym, w co wierzysz.

Just Perfect 5.0. Jestem doskonała w swojej niedoskonałości.
Jestem JustPerfekcyjna!

Czym jest Just Perfect 5.0?

Jest harmonijnym połączeniem osobistego bloga i gościnnej przestrzeni dla tematów redagowanych przez inspirujących gości i moich przyjaciół – cenionych ekspertów i ekspertek, m.in. z branży mody, urody, projektowania wnętrz, sztuki, psychologii biznesu czy technologii – poznaj naszą LOŻĘ EKSPERTÓW.

O tematyce zachęcającej do refleksji, a przede wszystkim dzielenia się doświadczeniami i przemyśleniami. To pokazywanie zjawisk, wydarzeń, ciekawostek, które są nam bliskie .

To miejsce łączy energię ludzi we wspólnym celu. Zachęca do poznawania życia w całym jego spektrum. Inspiruje do wykraczania poza stare schematy i podążania nowymi ścieżkami. Bo życie jest fascynujące.

Just Perfect 5.0 to budzące kreatywność ciepłe światło w przestrzeni zmian zachodzących wokół nas.

Dlaczego ja i Just Perfect?

Przez lata pracy w korporacji zdobyłam ogromne doświadczenie w marketingu, rozwoju biznesu i zarządzaniu ludźmi. Rozwinęłam wyczucie biznesowe i nauczyłam się podejmować decyzje w trudnych sytuacjach.

Sobie zawdzięczam mądrość, intuicję i wyjątkową wrażliwość na ludzi. I to właśnie ludzie, których spotkałam na swojej drodze zawodowej (i nie tylko zawodowej) są moim największym bogactwem.

Wszystkie te osoby przez lata współpracy stały mi się bliskie. To moi przyjaciele i zaproszeni do współpracy goście – eksperci.

A ja? Piszę o fascynacji życiem, o tym co nam umyka lub inspiruje. To moje własne, autorskie, a przede wszystkim autentyczne przemyślenia. Są perfekcyjne… w swojej niedoskonałości.

Dlatego stworzyłam Just Perfect 5.0. Tu pragniemy, aby wszyscy czuli się dobrze. Ze sobą i w życiu. Dlatego relacje międzyludzkie są dla nas tak ważne i fascynujące.

Just Perfect 5.0. Tu fascynacja życiem spotyka się z wiedzą ekspertów.

Symbolika Just Perfect 5.0

Logo Just Perfect 5.0 jest mariażem prostoty i charakteru. Subtelne rysy (a może zmarszczki:)) i przewrotnie umieszczone „ ” wyrażają znaki życiowego doświadczenia. Jak w japońskiej ceramice Raku, cenionej za niedoskonałość – pięknej i szlachetnej.

5.0 to subtelny symbol dojrzałości i przewrotnie ukrytego wieku. To również znak bycia na czasie z innowacjami i technologią. To symbol kobiety świadomej swoich potrzeb, niebojącej się zmian i trudnych decyzji. Nie feministki, ale kobiety ceniącej relacje partnerskie, bazujące na współpracy.

…dla tych, którzy chcą o mnie wiedzieć więcej…

Przez 26 lat pracowałam w korporacji i prowadziłam „perfekcyjne życie”. Z zaangażowaniem, dzień po dniu, wypełniałam zawodowe obowiązki dążąc do korporacyjnie zdefiniowanej doskonałości. Działałam w ściśle określonych ramach, ograniczając moją kreatywność, pasję i sposób działania, który był odgórnie ustalony jako właściwy.

Podczas pandemii przebyłam drogę autorefleksji i zrozumiałam, że moim największym pragnieniem jest podążanie za własnymi marzeniami i realizowanie siebie taką jaką chcę być. Chociaż wiem, że bodźcem (z opóźnionym zapłonem) były też zmiany, jakie zaszły jakiś czas temu w moim życiu (link).

Dorota, autorka Just Perfect 5.0

Zdecydowałam się na zmianę w najtrudniejszym, bo najmniej
pewnym zawodowo momencie. Odeszłam, bo poczułam, że to jest ten czas. Chociaż przez lata potrafiłam wpisać się w system funkcjonowania korporacji, w końcu przestało mi odpowiadać takie
wewnętrzne zamknięcie.

Ktoś kiedyś bardzo mądrze napisał, że „życie w korporacji jest jak Formuła 1. Jedziesz coraz szybciej, coraz lepiej, coraz dokładniej, ale …. zawsze w kółko”. Tak się czułam.
Na szczęście, moja wewnętrzna dojrzałość była czujna i nigdy nie zatraciłam siebie. Silne pragnienie objęcia pełną świadomością życia i codziennych emocji były tym, co wyzwoliło we mnie potencjał.

Teraz swoją „perfekcję” definiuję na nowo. Odkrywam doskonałość w byciu nieperfekcyjną.
Jestem Just Perfect 5.0.
I mam z tego ogromną radość!

Mam nadzieję, że Just Perfect 5.0 pozwoli Wam otworzyć się na nowe, zachwycić nad tym, co nam umyka, a przede wszystkim przeżyć i zauważyć siebie.

Pokazać, że życie jest zmianą i trzeba się z nią oswoić. Poznać jej dobre strony i cieszyć się nimi.

Niech Just Perfect łączy ludzi i buduje wspaniałą społeczność.

Dziękuję wszystkim Tym, którzy pomogli mi stworzyć Just Perfect 5.0. Za nieocenioną pomoc, wsparcie i Wasze serca.

Zapraszam Was do świata Just Perfect 5.0.
Dorota Chociszewska