Dbajmy o bezpieczeństwo naszej skóry i chrońmy oceany

W czerwcu obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. To idealna okazja do refleksji na temat tego, co robić, aby chronić ekosystemy wodne. Tu link do artykułu.

Wystarczy znacznie ograniczyć ilość zużywanego plastiku, uważnie segregować śmieci, a także – o czym mówi się coraz częściej– stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Bezpieczną dla naszej skóry i… oceanów. 

Czy wiesz że … 

Każdego roku do oceanów wlewa się ok. 25 000 ton kremów przeciwsłonecznych, co ma bezpośredni wpływ na degradację raf koralowych? Podczas każdego pływania 25% nieulegających biodegradacji składników pozostaje w wodzie. W obawie przed zatruciem raf koralowych są miejsca na świecie, takie jak Hawaje, amerykańskie Wyspy Dziewicze i rezerwaty przyrody w Polinezji Francuskiej, które zabraniają turystom stosowania kremów z niektórymi filtrami.

Istnieją jednak preparaty ochronne w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku, czyli eco-friendly. Dlatego wybierajmy świadomie odpowiednie produkty i unikajmy substancji mających negatywny wpływ na środowisko.

Chrońmy skórę i jednocześnie dbajmy o oceany.

Przetestowane - Polecane przez Just Perfect 5.0

LANCASTER SUN SENSITIVE

Lancaster to pierwsza w historii marka produktów do opalania, którą nagrodzono prestiżowym, srebrnym certyfikatem C2C w kategorii „Materiał Bezpieczny dla Zdrowia”, przyznawanym przez Instytut Innowacji Produktów Cradle to Cradle. Ten certyfikat potwierdza, że 100% składników stosowanych w gamie Lancaster Sun Sensitive spełnia surowe kryteria określone przez Instytut. Produkty Sun Sensitive mają minimalistyczną, wegańską formułę, respektują wrażliwą skórę i są przyjazne dla oceanu. Są skuteczne, a zarazem zmysłowe. Ponadto opakowania produktów wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Wybrałam dla Was 2 wyjątkowe produkty: Beztłuszczowy fluid do twarzy SPF50+ o lekkiej konsystencji, który łatwo wnika w skórę, nie pozostawiając na niej białych śladów; Spray dla dzieci o konsystencji mleczka, do ciała i twarzy SPF50+, bezzapachowy, nie powoduje łzawienia i przyklejania się piasku i może być aplikowany nawet na mokrą skórę 🙂 .

Ceny: krem-fluid 150 zł/50ml; Spray 129 zł/150ml; Dostępne w perfumeriach Douglas i Sephora (stacjonarnych i online). Tu link.

 

 

EAU THERMALE AVENE

Marka od 2015 roku współpracuje z najlepszymi światowymi ekspertami w dziedzinie ekologii i ekotoksykologii, aby mieć pewność, że dermokosmetyki ochrony przeciwsłonecznej są bezpieczne dla środowiska i szanują bioróżnorodność morską (koralowce, fitoplankton i zooplankton). Ponadto, dla optymalnej biodegradowalności, dermokosmetyki mają bardzo rygorystyczny skład – zastosowano tu minimalną ilość filtrów przy zachowaniu bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Wybrałam 3 wyjątkowe produkty : Sunstick KA 50+ czyli fotoprotektor w kieszonkowym opakowaniu, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, w szczególności dla osób ze skłonnością do rogowacenia słonecznego i na szczególnie wrażliwe obszary ciała; Krem SPF 50+, który zapewnia wysoką ochronę i komfort skórze suchej i wrażliwej oraz Spray dla dzieci SPF 50+ dla ochrony i pielęgnacji skóry maluszków i nie tylko 🙂 .

Ceny: Sunstick 65 zł/20g; Krem 70 zł/50ml; Spray 65 zł/200ml Dostępne w aptekach (stacjonarnych i online). Tu link, i więcej informacji o produktach Avène.

SUN SECURE SVR

Marka SVR Sun Secure to gama produktów, które respektują środowisko morskie. Produkty, przechodzą testy biodegradowalności zgodnie ze standardami OECD 301F. Bezpieczeństwo zostało także potwierdzone w testach badających wpływ receptury na algi (ISO 10253) i na organizmy morskie (ISO 14669). Te dwa gatunki należące do rodziny fitoplanktonu i zooplanktonu  są kluczowe dla zdrowia raf koralowych. Wybrałam dla Was z tej 3 produkty, w pełni respektujące środowisko morskie i biodegradowalne: Komfortowy, krem SPF50+; Spray ochronny SPF50+, oraz Nawilżające mleczko ochronne SPF50+

Ceny: krem 55 zł/50ml; Spray 75 zł/200ml; Mleczko 55 zł/100ml Dostępne w aptekach (stacjonarnych i online). Tu link, i więcej informacji o produktach Sun Secure SVR.

 

NUXE SUN

Marka NUXE zoptymalizowała system filtrów przeciwsłonecznych, tworząc wyjątkowy kompleks połączony z estrami, który jest przedmiotem zupełnie nowego patentu NUXE Sun. Dzięki rygorystycznej selekcji zaledwie 3 filtrów przeciwsłonecznych, produkty oferują wysoką i skuteczną ochronę przed promieniami UVA i UVB. Formuły NUXE Sun przyczyniają się do poszanowania środowiska morskiego: zostały przetestowane na ekosystemie morskim (algi i bakterie reprezentujące środowisko morskie). Są również wodoodporne, co ogranicza przenikanie filtrów przeciwsłonecznych do środowiska wodnego. Wybrałam dla Was zestaw 2 uzupełniających się produktów: W zestawie Brązujący Olejek ochronny SPF30+ oraz Balsam po opalaniu. Olejek, o zachwycającej nucie zapachowej słodkiej pomarańczy 🙂 zapewnia ochronę przeciwstarzeniową. Balsam zaś regeneruje, nawilża i przedłuża trwałość opalenizny o 2 tygodnie.
Cena tego zestawu to 76zł. Link tu.Produkty Nuxe Sun dostepne w aptekach (stacjonarnie i online)

Zostań z justperfect.pl na dłużej. Odwiedź nasze pozostałe zakładki: Zachwyć się, Wyraź się, Zainspiruj się, Poczuj się.

Zapraszam❤️